Kilpailukalenteri

20.10.2018 - 21.10.2018 - ProDartsFinland Singeliliiga
Sarjat:as
Pelipaikka:Lomakeskus Revontuli, Hankasalmi
Yhteystiedot:Veijo Viinikka 040-787545575
   
27.10.2018 - 27.10.2018 - Kukon Tikan syyssingelit + puulaakiparit
Yhteystiedot:Joni Laine 044-9890730
   
27.10.2018 - 27.10.2018 - Kempele Cup
Sarjat:arv.parit, as, ns (SDLPP:n ranking)
Pelipaikka:Tupla Pub, Kempele
Yhteystiedot:Sakari Ranta 044-5805289
   
27.10.2018 - 27.10.2018 - Unelma Cup
Sarjat:as, ns, arv.parit
Pelipaikka:Unelma happy bar, Syöttäjänkatu 2, Jyväskylä
Yhteystiedot:Ville Pesonen 040-7770770
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/UnelmaCup2018.pdf
   
27.10.2018 - 27.10.2018 - Oharin sekaparit
Sarjat:sp
Pelipaikka:Il Treno, Pallaksentie 4, 00970 Helsinki
Yhteystiedot:Raimo Rekinen 044-2518852
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/OharinSekaparit2018.pdf
   
3.11.2018 - 3.11.2018 - Basson tasoituskisa
Sarjat:as
Pelipaikka:Ravintola Basso, Littoistentie 81, Turku
Yhteystiedot:Urkki Lagerström 040-5457721
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/BassonTasoituskisa2018.pdf
   
3.11.2018 - 3.11.2018 - Wildhouse Cup
Sarjat:ap, ms, ns, arv.parit
Pelipaikka:Ravintola Metsähovi, pub Wildhouse, Outokumpu
Yhteystiedot:Pekka Turunen 0500-121315, Tarja Partanen 0500-555459
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/WildhouseCup2018.pdf
   
3.11.2018 - 3.11.2018 - Puksun Paritiuha
Sarjat:ap, np
Pelipaikka:Puksu Room (Puksun Pub), Pukinmäenaukio 4, 00720 Helsinki
Yhteystiedot:Tino Sarkamies-Uutela 046-9620120
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/PuksunParitiuha2018.pdf
   
10.11.2018 - 10.11.2018 - Osuuskauppa Cup
Sarjat:ms, ns, arv.parit
Pelipaikka:Ravintola Takatasku, Keskuskuja 1, 80100, Joensuu
Yhteystiedot:Janne Auvinen 040-5915683
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/OsuuskauppaCup2018.pdf
   
10.11.2018 - 10.11.2018 - Willys Cup
Sarjat:arv.parit, as, ns (SDLPP:n ranking)
Pelipaikka:Willys place, Haikolantie, Sievi
Yhteystiedot:Jouni Honkala 044-3603514
   
17.11.2018 - 17.11.2018 - SM-Liiga 3. kierros
   
24.11.2018 - 24.11.2018 - SDLPP:n B-Piirinmestaruuskisat
Sarjat:as, ns, ap
Yhteystiedot:Tarja Käckman
   
24.11.2018 - 24.11.2018 - Oharin eDartskisa
Sarjat:501MO as, ns
   
1.12.2018 - 1.12.2018 - WJDC Kinkku Cup
Sarjat:as, ns, arv.parit
Pelipaikka:Ravintola Takatasku, Keskuskuja 1, 80100, Joensuu
Yhteystiedot:Janne Auvinen 040-5915683
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/KinkkuCup2018.pdf
   
1.12.2018 - 1.12.2018 - Karhunkaato
Sarjat:3h joukkue
Pelipaikka:Ravintola Pallogrilli, Ajomiehentie 1, 00390 Helsinki
Yhteystiedot:Kari Heino 045-8525371
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/KarhunKaato2018.pdf
   
1.12.2018 - 1.12.2018 - Osman Viikinkien kinkkukisa
Sarjat:ms, ns
Pelipaikka:Ravintola Pankki, Turuntie 99, Kauttua
Yhteystiedot:Ilkka Leija 0400-555700, ravintola@osmantupaeura.fi
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/OsmanKinkku2018.pdf
   
5.12.2018 - 5.12.2018 - Kukon Tikan 4. kinkkukilpailu
Yhteystiedot:Joni Laine 044-9890730
   
7.12.2018 - 9.12.2018 - Tallukka Cup
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Hotelli Tallukka, Vääksy
Yhteystiedot:Heli Kantele 044-5010501
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/TallukkaCup2018.pdf
   
15.12.2018 - 15.12.2018 - SM-Liiga 4. kierros
   
29.12.2018 - 29.12.2018 - Oharin singelit
Sarjat:as, ns
   
5.1.2019 - 5.1.2019 - SDLEP naisten piiricup
   
12.1.2019 - 13.1.2019 - Suomen Cup
Sarjat:m6, n3
Pelipaikka:Holiday Club Saimaa, Rauhanrinne 1, 55320 Lappeenranta
Yhteystiedot:Esko Mäyrä 050-5620336
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/SuomenCup2019.pdf
   
26.1.2019 - 26.1.2019 - SM-liiga
   
2.2.2019 - 2.2.2019 - Lassilan parit
Pelipaikka:Ravintola Pallogrilli, Ajomiehentie 1, 00390 Helsinki
   
8.2.2019 - 8.2.2019 - Viikkopistefinaali
Sarjat:AS kutsutut
Pelipaikka:Kylpylähotelli Peurunka
   
9.2.2019 - 10.2.2019 - SM darts
Sarjat:A ja B
Pelipaikka:Kylpylähotelli Peurunka
Yhteystiedot:Esko Mäyrä 050-5620336
   
23.2.2019 - 23.2.2019 - SM-liiga
   
2.3.2019 - 3.3.2019 - SDLEP:n B- ja sekamestaruudet (tai eDarts piirinmestaruudet)
   
9.3.2019 - 10.3.2019 - SM darts
Sarjat:Ikäkaudet,eDarts. Mahdolliset muut rankingsarjat
Pelipaikka:Avoin
Yhteystiedot:Esko Mäyrä 050-5620336
   
16.3.2019 - 16.3.2019 - SDLEP:n eDarts piirinmestaruudet (tai B- ja sekamestaruudet)
   
23.3.2019 - 23.3.2019 - SM-liiga
   
6.4.2019 - 6.4.2019 - Espoon mestaruuskilpailut
Sarjat:Espoolaisille
Pelipaikka:Ravintola Stone Bay Inn Ristiaallokonkatu 4, Espoo, Kivenlahti
Yhteystiedot:Niina Nyman 050-5482197
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/EspoonMestaruus2019.pdf
   
13.4.2019 - 13.4.2019 - SM-liiga
   
19.4.2019 - 20.4.2019 - ProDartsFinland Singeliliiga - Alustava päivämäärä
Sarjat:Kutsutut
Pelipaikka:Täsmentyy
Yhteystiedot:Veijo Viinikka
   
20.4.2019 - 20.4.2019 - Oharin sekaparit
Yhteystiedot:Marietta Kähärä
   
27.4.2019 - 27.4.2019 - Tuplakarhunkaato
Pelipaikka:Ravintola Pallogrilli, Ajomiehentie 1, 00390 Helsinki
   
4.5.2019 - 4.5.2019 - Liigan play-offs ja karsinnat
   
18.5.2019 - 18.5.2019 - SDLEP:n Perheparit
   
25.5.2019 - 25.5.2019 - SDLEP:n Firmaturnaus
   
14.6.2019 - 16.6.2019 - Tuiran rankingkisa (nimi tarkentuu)
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Oulun urheilutalo
Yhteystiedot:Tuira DC / Marko ja Tanja Viitajylhä
   
12.7.2019 - 14.7.2019 - Revontuli Cup
Sarjat:Alustava pvm
Pelipaikka:Lomakeskus Revontuli, Hankasalmi
Yhteystiedot:Veijo Viinikka