Kilpailutoiminta



Kilpailukalenteri

23.2.2019 - 23.2.2019 - SM-liiga
   
2.3.2019 - 2.3.2019 - SDLEP:n eDarts piirinmestaruudet
Sarjat:KRI-NS, KRI-MS, NS501MO, MS501MO, NP ja MP
Pelipaikka:Il Treno
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/SDLEP_eDartsPM_2019.pdf
   
2.3.2019 - 2.3.2019 - Himanka Cup
Sarjat:Arv. parit, as, ns (SDLPP ranking) , loosers cup, shoot out
Pelipaikka:Ravintola Koski-Hovi, Uunilanrantatie 2, Himanka
Yhteystiedot:Sari Nikula 044-5166503
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/HimankaCup2019.pdf
   
8.3.2019 - 10.3.2019 - SDL Vantaa Cup, SM Darts Ikäkausi- ja eDarts
Sarjat:Ikäkausisarjat, eDarts-sarjat, PRO-sarjat
Pelipaikka:Break Sokos Hotel Flamingo, Vantaa
Yhteystiedot:Jarkko Uutela 050-5944711
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/SMeDartsIkakausiVantaaCup2019.pdf
   
8.3.2019 - 10.3.2019 - PDC Nordic & Baltic Tour
Sarjat:Tour 3-4, ETQ 7-10
Pelipaikka:Tanska
Linkki:http://pdc-nordic.tv/pro-tour-3-4/
   
16.3.2019 - 16.3.2019 - SDLEP:n B- ja sekamestaruudet
   
16.3.2019 - 17.3.2019 - SDL/Länsi-Suomen piirin B-mestaruuskisat ja pentathlon
Sarjat:ms-B, ns-B, mp-B, np-B, ms-kri, ns-kri
Pelipaikka:Ravintola Pankki, Turuntie 99e, Kauttua
Yhteystiedot:DC Osman viikingit
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/SDL_LS_B_ja_Pentti2019.pdf
   
16.3.2019 - 16.3.2019 - Huhtajussit 40-v juhlakisa
Sarjat:as, ns
Pelipaikka:Unelma Happy Bar/Ravintola Myöhä, Kuokkalan ostari, Jyväskylä
Yhteystiedot:Ville Pesonen 040-7770770
   
23.3.2019 - 23.3.2019 - SM-liiga
   
30.3.2019 - 30.3.2019 - Oharin sekaparit
Yhteystiedot:Marietta Kähärä
   
30.3.2019 - 30.3.2019 - Pelixir Cup
Sarjat:Arv. parit, as, ns (SDLPP ranking) , loser cup
Pelipaikka:Pelixir Pekurintie 2, Kempele Zemppi Areena
Yhteystiedot:Sakari Ranta 044-5805289
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/PelixirCup2019.pdf
   
6.4.2019 - 6.4.2019 - Espoon mestaruuskilpailut
Sarjat:Espoolaisille
Pelipaikka:Ravintola Stone Bay Inn Ristiaallokonkatu 4, Espoo, Kivenlahti
Yhteystiedot:Niina Nyman 050-5482197
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/EspoonMestaruus2019.pdf
   
6.4.2019 - 6.4.2019 - Mylly Cup
Sarjat:as, arv.parit
Pelipaikka:Kahvila Myllypub, Kalliontie 17, Nivala
Yhteystiedot:Harri Eerikkilä 044-5589566, Jonne Knuutila 050-3255919
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/MyllyCup2019.pdf
   
6.4.2019 - 6.4.2019 - WJDC Cup
Yhteystiedot:WJDC
   
6.4.2019 - 6.4.2019 - Varhaiskypsien kisat
Pelipaikka:rav. Milla Makia, Pirkkala
Yhteystiedot:Rauno Lehtinen 040-5368407
   
13.4.2019 - 13.4.2019 - SM-liiga
   
19.4.2019 - 19.4.2019 - II Wanha TK Cup
Sarjat:as, arv.parit
Pelipaikka:Pub Wanha TK, Seunalantie2, 76850 Naarajärvi
Yhteystiedot:Ilkka Minkkinen/ Revontuli Darts 040-7180550
   
19.4.2019 - 20.4.2019 - ProDartsFinland Singeliliiga - Alustava päivämäärä
Sarjat:Kutsutut
Pelipaikka:Täsmentyy
Yhteystiedot:Veijo Viinikka
   
27.4.2019 - 27.4.2019 - Tuira Cup
Sarjat:Arv.parit, as, ns (SDLPP ranking)
Pelipaikka:Joku Paikallinen Pub, Valtatie, Oulu
Yhteystiedot:Tanja Viitäjylhä 040-5238814
   
27.4.2019 - 27.4.2019 - SDL/Itä-Suomen (Kymi-Karjalan) piirin B-mestaruuskisat
Sarjat:ms-B, ns-B, mp-B, np-B
Pelipaikka:Ravintola Metsähovi, Outokumpu
Yhteystiedot:Jarno Koponen 044-5501764
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/SDL_is_B_pm2019.pdf
   
27.4.2019 - 27.4.2019 - Tuplakarhunkaato
Sarjat:ap
Pelipaikka:Ravintola Pallogrilli, Ajomiehentie 1, 00390 Helsinki
Yhteystiedot:Kari Heino 045-8525371
Linkki:docs/file/kilpailutoiminta/kisailmoituksia/TuplaKarhunkaato2019.pdf
   
4.5.2019 - 4.5.2019 - Liigan play-offs ja karsinnat
   
12.5.2019 - 12.5.2019 - Kriketti Cup
Yhteystiedot:WJDC
   
18.5.2019 - 18.5.2019 - Kemi Cup
Sarjat:Arv. parit, as, ns (SDLPP ranking)
Pelipaikka:Cafe Chillout, Kauppakatu 8, Kemi
Yhteystiedot:Juha Peltoniemi 040-5674389
   
18.5.2019 - 18.5.2019 - SDLEP:n Perheparit
   
25.5.2019 - 25.5.2019 - SDLEP:n Firmaturnaus
   
14.6.2019 - 16.6.2019 - Tuira DC rankingkisa / täsmentyy myöhemmin
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Oulun urheilutalo
Yhteystiedot:Tuira DC / Marko ja Tanja Viitajylhä
   
12.7.2019 - 14.7.2019 - Revontuli Cup
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Lomakeskus Revontuli, Hankasalmi
Yhteystiedot:Veijo Viinikka
   
9.8.2019 - 11.8.2019 - Ramin Dartsin rankingkisa/täsmentyy myöhemmin
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Ravintola Paja ja Ravintola Wanha Takomo, Takomontie 1, Outokumpu
Yhteystiedot:Jarno Koponen 044-5501764
   
16.8.2019 - 18.8.2019 - Swedish Open
Sarjat:MS, NS
Pelipaikka:Scandic Triangel, Malmö
   
23.8.2019 - 25.8.2019 - PDC Nordic & Baltic Tour
Sarjat:Tour 5-6, ETQ 11-13
Pelipaikka:Islanti (Reykjavik?)
   
31.8.2019 - 31.8.2019 - Karhun Tönäisy
Yhteystiedot:Team Lassila
   
14.9.2019 - 14.9.2019 - SM-Liiga
   
27.9.2019 - 29.9.2019 - Ranking-kisa
Sarjat:Normaalit rankingsarjat
Pelipaikka:Varkaus
Yhteystiedot:Joro DC
   
8.10.2019 - 12.10.2019 - WDF World Cup
Pelipaikka:Romania
   
11.10.2019 - 13.10.2019 - PDC Nordic & Baltic Tour
Sarjat:Tour 7-8, ETQ 1 2020
Pelipaikka:Suomi
   
19.10.2019 - 19.10.2019 - SM-Liiga
   
25.10.2019 - 27.10.2019 - Winmau World Masters
Pelipaikka:Englanti
   
1.11.2019 - 3.11.2019 - PDC Nordic & Baltic Tour
Sarjat:Tour 9-10, ETQ 2 2020
Pelipaikka:TBA
   
16.11.2019 - 16.11.2019 - SM-Liiga
   
30.11.2019 - 30.11.2019 - Karhunkaato
Yhteystiedot:Team Lassila
   
14.12.2019 - 14.12.2019 - SM-Liiga